O NAS

Jesteśmy jedyną kancelarią w województwie i jedną z nielicznych w Polsce, która łączy ze sobą usługi detektywistyczne i prawne. Obecnie jestem detektywem, ale wcześniej służyłem w policji oraz w jednostce antyterrorystycznej. Poprzednia praca przybliżyła mi realia spraw policyjnych, prokuratorskich, prawniczych i sądowych. Moją rolą w kancelarii jest zbieranie materiałów dowodowych, windykacja i szeroko pojęty wywiad, a adwokat ma za zadanie analizę informacji i dowodów i wykorzystanie ich tak, by pomóc Klientowi. Przez połączenie ze sobą pracy detektywa i prawnika jesteśmy szybcy, skuteczni i niezawodni.

Stanisław Szafran
Prywatny detektyw

nasza kadra zawodowa :

Stanisław Szafran to nie tylko profesjonalista i pasjonat we wszystkim, czym w życiu się zajmuje, ale to przede wszystkim wyjątkowo empatyczna osoba. Każdy, kto miał tę przyjemność poznać Go osobiście, z pewnością ten fakt potwierdzi.

Stanisław Szafran – założyciel Fundacji Polska Hybryda.

Jego historia związana ze służbami mundurowymi zaczęła się już wojsku w  jednostkach specjalnych powietrznodesantowych. Służył w Pododdziale Antyterrorystycznym przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz wydziale kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Obecnie prowadzi Kancelarię Prawno – Detektywistyczną. Jest również właścicielem firmy Observer Security Group  Sp z o.o., która zajmuje się szkoleniami w zakresie bezpieczeństwa.

Magister, absolwent Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe – specjalizacja: detektywistyka, wywiad gospodarczy.

Prelegent kilku konferencji naukowych na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa – szczególnie bezpieczeństwa transgranicznego.

Nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu.

Organizator licznych szkoleń na temat zarządzania kryzysowego w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego.

Jego historia została opisana w książce „Instrukcja 0066”.

Prywatnie miłośnik sportów siłowych i samoobrony.

książka instrukcja 0066

Najbardziej wstrząsająca historia od czasów „Długu” Krzysztofa Krauzego!

Policjant, który ścigał bandytów, aż ci wydali na niego wyrok śmierci.

Ale to nie przestępcy zniszczyli mu życie…

„Instrukcja 0066”, polski thriller sądowy OPARTY NA FAKTACH, historia policjanta i antyterrorysty ze Słubic.

Stanisław Szafran (postać autentyczna), służył w Pododdziale Antyterrorystycznym przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz wydziale kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Słubicach w latach, kiedy na granicy polsko-niemieckiej trwała wojna o wpływy między grupami przestępczymi z całej Europy. Wielokrotnie nagradzany za sukcesy w pracy, otrzymał propozycję służby w CBŚ i ABW. Był tak skuteczny, że przestępcy próbowali go zdyskredytować, pomawiając o łapówkarstwo, wyznaczyli też 25 tysięcy złotych nagrody za jego zabójstwo. W 2001 prokuratura oskarżyła go o przyjmowanie łapówek od rezydenta czeczeńskiej mafii, kradzież 50 sztang papierosów i współpracę z przestępcami. Trzy miesiące spędził w areszcie, później uniewinniony przez sąd. Gdy prokuraturze nie udało się udowodnić winy, wytoczono mu kolejną sprawę, tym razem o ujawnienie tajemnicy państwowej i służbowej dziennikarzowi „Polityki”. Kiedy i tym razem wszystko wskazywało na uniewinnienie, prokuratura w innej sprawie oskarżyła go o współpracę ze zorganizowaną grupą przestępczą. Ponownie aresztowany, załamał się, próbował popełnić samobójstwo. W końcu, po 15 wyrokach i prawie 10 latach walki o odzyskanie dobrego imienia, całkowicie oczyszczony z zarzutów. W międzyczasie został jednak zmuszony do odejścia z policji na emeryturę.

Gdyby wówczas pozwolono Szafranowi działać, to kilka lat później nie zginęliby policjanci w Magdalence. Ale Szafranowi nie pozwolono działać, wręcz odwrotnie, zrobiono wszystko, aby go zniszczyć.

Andrzej Brachmański, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji w latach 2004-2005, poseł na Sejm II, III i IV kadencji (fragment posłowia)

Najbardziej wstrząsająca historia od czasów „Długu” Krzysztofa Krauzego. Stanisław Szafran – nadzwyczaj skuteczny policjant – pada ofiarą pomówień przestępców. System, którego strzegł, życie jego i rodziny zamienia w koszmar. „Instrukcja 0066” to obowiązkowa lektura dla obecnych i przyszłych ministrów sprawiedliwości, prokuratorów i sędziów.

Aleksandra Wróbel-Jabłońska

Aleksandra Wróbel-Jabłońska LL.M. , prawnik, absolwentka Europejskiego Uniwersytetu Viadrina na kierunku German and Polish Law oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, filia Collegium Polonicum na kierunku Magister des Rechts – magister prawa. Członek Zarządu Fundacji Polska Hybryda. Dotychczasowe doświadczenie zdobywała w kancelariach polskich jak i niemieckich.

W kancelarii zajmuje się wstępnym opracowaniem spraw oraz przygotowuje projekty pism procesowych i opinii prawnych – szczególnie w zakresie windykacji międzynarodowej. Prowadzi negocjacje z dłużnikami. Udziela Klientom kancelarii informacji na temat toczących się spraw – również w języku angielskim i niemieckim. Prowadzi kontakt z partnerami zagranicznymi oraz sprawuje kontrolę nad prowadzonymi sprawami przez zagraniczne kancelarie partnerskie między innymi we Włoszech, Niemczech i Rumunii. 

 

Bartłomiej Heichel

Bartłomiej Heichel – absolwent polsko – niemieckich studiów prawniczych prowadzonych wspólnie przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Europejski Uniwersytet we Frankfurcie nad Odrą uzyskując tytuł magistra prawa oraz tytuł Master of Laws (LL.M.). Pracę magisterską napisał na temat odpowiedzialności za szkodę porównując w tym zakresie przepisy polskie, niemieckie oraz hiszpańskie. Uzyskał stopień licencjata z filologii hiszpańskiej na Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu. Ponadto w czasie studiów dwukrotnie odbył stypendium na hiszpańskich uniwersytetach: w Santiago de Compostela oraz uniwersytecie katolickim w Walencji. Interesuje się problematyką Compliance oraz AML w przedsiębiorstwach. W 2020 r. zdał egzamin wstępny na aplikację radcowską i jest obecnie aplikantem radcowskim w OIRP Zielona Góra. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zbierał zarówno w polskich jak i niemieckich kancelariach prawnych. W Kancelarii Detektywistyczno – Prawnej zajmuje się analizą prawną oraz doradztwem prawnym w sprawach międzynarodowych. Jest też odpowiedzialny za rozwój kancelarii na hiszpańskim rynku usług prawnych.

Shevchuk Danylo

Współpracuje z nami również adwokat Shevchuk Danylo, działający na podstawie Świadectwa Wołyńskiej Obwodowej Kwalifikacyjno-Dyscyplinarnej Komisji Adwokatury. Zajmuje się reprezentacją we wszystkich rodzajach spraw na Ukrainie, np.: ustalaniem miejsca przechowywania straconego mienia, jego odzyskiwanie czy negocjacje w celu otrzymania rekompensaty za mienie. Ponadto prowadzi doradztwo w sprawach podatkowych i prawnych dla obywateli Ukrainy pracujących za granicą oraz zajmuje się różną problematyką wynikającą z zatrudnienia obywateli Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Gruzji czy Rosji. Prowadzi także szkolenia związane ze współpracą z podmiotami zagranicznymi i zatrudnieniem obcokrajowców. Swoje sprawy prowadzi w językach ukraińskim, polskim, angielskim i rosyjskim.